VIII Festiwal Chopin-Elsner
Świętujemy 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej!
8 grudnia o godz. 13:00 w Pałacu Sulisław!
Już po raz ósmy Festiwal Chopin-Elsner zawita do przepięknych wnętrz zabytkowego Pałacu Sulisław! Wydarzenie to zgromadzi czterech wybitnych artystów, którzy zaprezentują dzieła m.in. Józefa Elsnera i Fryderyka Chopina.
W programie koncertu znajdą się utwory wykonywane na klawesynie, fortepianie oraz skrzypcach, a także pieśni, które wzbogacą muzyczne doświadczenie. Jak zawsze, możemy oczekiwać najwyższego poziomu artystycznego, który w połączeniu z wyjątkową atmosferą kompleksu pałacowo-parkowego zapewni niezapomniane wrażenia.
Kluczową postacią związaną z regionem Pałacu Sulisław jest Józef Elsner, urodzony w pobliskim Grodkowie, który był bliski jego sercu przez całe życie.
Artyści
Wykonawcami koncertu są utalentowani muzycy młodego pokolenia:
- Karolina Michalska – klawesyn
- Karol Lipiński-Brańka – skrzypce
- David Stokłosa – tenor
- Michał Michalski – fortepian
Program
- Sonata D-dur na skrzypce i klawesyn op. 10 nr 2 (Józef Elsner)
- Sonata B-dur na 4 ręce op. 16 nr 2 (Józef Elsner)
- Hulanka (Fryderyk Chopin)
- Żal (Fryderyk Chopin)
- Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2 (Fryderyk Chopin)
- Walc cis-moll op. 64 nr 2 (Fryderyk Chopin)
- Pieśń wieczorna (Fryderyk Chopin/Stanisław Taborowski)
- Zawód (Władysław Żeleński)
- Aria "Czy Ty mnie kochasz" z opery Legenda Bałtyku (Feliks Nowowiejski)
- Fantazja na temat Arii Jontka z opery Straszny Dwór (Stanisław Moniuszko/Henri Vieuxtemps)
Rezerwacja miejsc
Tel.: 501 627 775
E-mail: rezerwacja@sulislaw.pl
Cena biletu: 25 zł
Festiwal pod Patronatem Honorowym Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Buły oraz Marszałka Województwa Opolskiego Szymona Ogłazy.
Organizatorzy
- Pałac Sulisław
- Muzeum Sulisław
- Konsulat Honorowy Republiki Litewskiej w Opolu
- Konsulat Honorowy Kazachstanu we Wrocławiu
- Związek Szlachty Rzeczypospolitej
- Fundacja Ars Restituta
Więcej o artystach:
Karolina Michalska – w 2019 r. ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie klawesynu prof. dr hab. Marty Czarny-Kaczmarskiej oraz dr hab. Aleksandry Rupocińskiej. W 2018 r. podczas Concorso Internazionale di Clavicembalo ”Wanda Landowska” w Ruvo di Puglia (Włochy) otrzymała I nagrodę. W 2017 r. podczas V Akademickiego Konkursu Klawesynowegoo zasięgu ogólnopolskim otrzymała dwie Nagrody Specjalne w postaci występów z orkiestrą w charakterze solisty. Występowała wielokrotnie wraz z Akademicką Orkiestrą Barokową na terenie całej Polski.
Michał Michalski – w 2018 r. ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Obecnie kontynuuje działalność naukową (przewód doktorski) oraz dydaktyczną na wydziale instrumentalnym oraz wokalnym wrocławskiej uczelni. Laureat wielu nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych, m.in.: -I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu Jest autorem lub współautorem czterech albumów fonograficznych, a jego solowa płyta Michał Michalski – Piano Recital ukazała się nakładem wydawnictwa JB Records. Kieruje Dolnośląskim Towarzystwem im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu a także jest wiceprezesem Towarzystwa im. Ferenca Liszta.
David Stoklosa – tenor. Absolwent studiów na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim. Debiutował na scenie Akademii Muzycznej w Łodzi w roli Witka w spektaklu Włodzimierza Korcza „Łódź Story” reżyserii Beaty Redo- Dobber. W tym samym roku na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielił się w postać Apolla dzieła Jerzego Fryderyka Haendla „Semele”, który był realizowany w koprodukcji Teatru Wielkiego, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów oraz Akademii Sztuk Plastycznych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W czerwcu 2018 r. również na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi debiutował w roli Fentona w operze „Wesołe Kumoszki z Windsoru” Ottona Nicolai’a. Z okazji roku Moniuszkowskiego wykonał partię Franka w operze „Flis” reżyserii Andrzeja Ferenca.
Karol Lipiński-Brańka – Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w Częstochowie, a następnie Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest laureatem wielu konkursów, m.in.: I. nagrody na International Master Competition (Warszawa 2016) Jako solista i kameralista występuje w kraju oraz za granicą (Chiny, Włochy, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Czechy). W Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie jest koncertmistrzem Kapeli Jasnogórskiej, gdzie wielokrotnie dokonywał nagrań muzyki archiwum jasnogórskiego wydawanej w cyklu Musica Claromontana; współpracuje również z Orkiestrą Kameralną Inter>Camerata, Sinfoniettą Polonią w Poznaniu, Warszawską Orkiestrą Festiwalową. Jest Dyrektorem Artystycznym Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie. Od 2013 roku prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2013 roku nakładem wytwórni MegaVox ukazała się jego debiutancka płyta w duecie z pianistką Sonią Lewosiuk.
ZAPRASZAMY!